PTS820J15KPSMTR LFS
- 型號描述:
Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Surface Mount
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
- 型號:
- PTS820J15KPSMTR LFS
- 品牌:
- C&K
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
數量:
- Circuit
- SPST-NO
- Switch Function
- Off-Mom
- Contact Rating @ Voltage
- 0.05A @ 12VDC
- Actuator Type
- Standard
- Mounting Type
- Surface Mount
- Actuator Height off PCB, Vertical
- 1.50mm
- Actuator Length, Right Angle
- Actuator Orientation
- Top Actuated
- Termination Style
- J Lead
- Outline
- 3.90mm x 2.90mm
- Illumination
- Non-Illuminated
- Illumination Type, Color
- Illumination Voltage (Nominal)
- Operating Force
- 250gf
- Ingress Protection
- Features
- Board Guide
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C